Historie a současnost

Naše historie se píše již od roku 1876, kdy jsme zakoupili bývalý hostinec se zahradou na Klášterním Hradisku v Olomouci a 16. října zde byla slavnostně otevřena rolnická škola. Do své současné podoby se dostala díky postupné dostavbě dalších budov mezi lety 1924 až 1928.

Kdo jsme nyní

Jsme škola s rodinnou atmosférou, která nabízí maturitní obory, učební obory a nástavbové studium zemědělského, chovatelského i strojírenského zaměření.
Máme  kvalitní vybavení, rozsáhlé školní zázemí a specializované odborníky z řad učitelů a mistrů.

Naše škola byla založena v budově hostince na Klášterním Hradisku.

• 1911

Začátkem 20. století byla původní rolnická škola povýšena střední školu.

• 1924 - 1928

V těchto letech v rámci významné dostavby budov byla postavena také tzv. hospodyňská škola, která dnes slouží jako Domov mládeže.

• 1997

V devadesátých letech byla škola těžce zasažena povodní.

• 2005

V roce 2005 jsme se sloučili se Středním odborným učilištěm zemědělským v Olomouci, Gorazdovo náměstí 1.

• 2014

Před několika lety jsme získali svůj nynější název, a to Střední škola zemědělská a zahradnická Olomouc, U Hradiska 4, 779 00 Olomouc.

Od sestěhování celého učiliště k Hradisku spolu táhneme za 1 provaz.

Partneři

Abychom našim studentům poskytovali tu nejkvalitnější praktickou i teoretickou přípravu, potřebujeme silné partnery, o které se můžeme opřít.

Vyber si obor svého srdce!

Najdi svůj obor